Connect with us

Lajme

Tërmeti i frikshëm në Izmir: Numri i viktmave arrin në 91

Published

on

Agjencia e Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAD) njofton se numri i personave që kanë humbur jetën nga tërmeti në Izmir të Turqisë ka arritur në 91.

Nga AFAD thonë se pas tërmetit janë regjistruar 1 mijë e 286 paslëkundje, prej të cilave 43 më të forta se 4 ballë, shkruan Anadolu.

Gjithashtu bëhet e ditur se numri i të plagosurve është 994, prej të cilëve 839 janë liruar nga spitalet pas trajtimeve të nevojshme ndërkohë që 155 të tjerë ende vazhdojnë trajtimin.

Ministri i Mjedisit dhe Urbanizimit i Turqisë, Murat Kurum, sot gjatë ditës tha se numri i ndërtesave të dëmtuara rëndë dhe të shkatërruara është rritur në 58.

Kujtojmë se të premten, një tërmet 6.6 ballësh goditi Izmirin, qytetin e tretë më të madh të Turqisë me rreth 4.37 milionë banorë.

Deri më tani, 106 persona janë nxjerrë nga rrënojat teksa e fundit ishte 3-vjeçarja, Elif Perinçek e cila u shpëtua 65 orë pas tërmetit.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending