Connect with us

Lajme

Tërmet në Tanzani, dhjetëra viktima e mbi 200 të plagosur

Published

on

Një tërmet 5.9 ballë ka goditur Tanzaninë veriperëndimore, duke vrarë 11 persona dhe duke lënë qindra të plagosur, raporton “CNN”.

Të paktën 200 vetë mbetën të plagosën, pasi tërmeti goditi qytetin e Nsungas të shtunë vonë, sipas “Daily Neës Tanzani”.

Epiqendra e tërmetit ishte pranë bregut të liqenit Viktoria, kjo sipas Shërbimeve Gjeologjike të Shteteve të Bashkuara.

Lëkundjet ishin aq të forta u ndjenë në Kenian perëndimore dhe pjesët e Ugandës, të cilat kufizohen me ujërat e liqenit Viktoria.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending