Connect with us

Lajme

Tërmet në shtetin amerikan

Një tërmet me magnitutë prej 5.0 shkallësh ka goditur një zonë në afërsi të një qendre të madhe të naftës në shtetin amerikan të Oklahomës, duke dëmtuar disa ndërtesa.

Published

on

Autoritetet kanë vendosur që me këtë rast të bëjnë evakuimin e popullatës në vend.

Epiqendra ishte vendosur 3.2 kilometra në perëndim të Cushing, një qytet me rreth 8.000 banorë. Tani për thani është theksuar se nuk ka informacione mbi të lënduarit dhe as për dëme në infrastrukturën e naftës.

Kurse dy muaj më parë në po të njëjtën zonë në Oklahoma kishte goditur një tërmet prej 5.6 shkallësh, ndër më të fuqishmit në atë pjesë të Shteteve të Bashkuara./Indeksonline/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending