Connect with us

Lajme

Tentuan të fusin ilegalisht në Kosovë 19 afganë, arreston tre shtetas shqiptarë

Published

on

Tre persona janë arrestuar nga policia e Kukësit nën akuzën për “kalim të paligjshëm të kufijve, në bashkëpunim”, të cilët po tentonin t’i fusnin në mënyrë të paligjshme drejt Kosovës 19 shtetas afganë.

Policia bën të ditur se në pranga janë vënë shtetasit Edmont Alishallari, 37 vjeç, Armand Mehmet, 45 vjeç, si dhe Aleksandër Lata, 31 vjeç, të tre banues në Tiranë.

“Arrestimi i shtetasve u bë pasi nga shërbimet e Sektorit për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve, në D.V.P. Kukës, në vendin e quajtur “Rruga e Kombit”, në dalje të tunelit të Kalimashit, shtetasit e mësipërm në bashkëpunim me njëri- tjetrin, janë kapur në flagrancë, duke transportuar 19 shtetas të dyshuar afganë, me automjetet e tyre, tip “Skoda” me targa AC837T, “Mazda” me targa AC 357T dhe “Opel-Astra” me targa AC 869 T, të cilët nëpërmjet kufirit të gjelbër do t’i kalonin në Kosovë, kundrejt fitimit”, thuhet në njoftim të Policisë.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending