Connect with us

Lajme

Tensione në mbledhjen e LDK-së, Sabri Hamiti – Isa Mustafës: Nuk shkon kështu!

Published

on

Mbledhja e sotme e Këshillit të Përgjithshëm të Lidhjes Demokratike të Kosovës është përcjellur me tensione të mëdha në momentin kur debati u zhvendos tek çështja e Demarkacionit me Malin e Zi.

Kështu kanë bërë të ditur për “Gazeta Blic” burime brenda kësaj mbledhje.Sipas këtyre burimeve, tensionet kanë nisur në momentin kur Kryeministri i Kosovës dhe njëherit lideri i LDK-së, Isa Mustafa ka kërkuar mendimet e deputetëve nga radhët e kësaj partie lidhur me çështjen e Demarkacionit, gjë të cilën e ka kundërshtuar deputeti i Kuvendit të Kosovës, Sabri Hamiti, duke thënë se nuk bënë të veprohet në këtë mënyrë.

“Nuk shkon kështu, nuk ka rëndësi këshilli i përgjithshëm për deputetin, kjo punë duhet të kryhet në Kuvend e jo në Këshill të Përgjithshëm. Unë abstenoi dhe ju ftojë me apstenu“, ka deklaruar Hamiti duke qëndruar në këmbë, thonë burimet e njëjta.

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending