Connect with us

Lajme

Tension në qiell: Bombarduesit bërthamore rusë fluturojnë pranë, Japonia dërgon 14 avionë luftarakë

Published

on

Për herë të parë në gati tre muaj, Rusia fluturoi bombarduesit bërthamore  pranë Japonisë, të mërkurën ndërkohë që tensionet  në rajon janë në kulmin e tyre.

Njoftimi ka ardhur nga dy zyrtarë amerikanë  për “Fox News”, të cilët theksuan se Japonia iu përgjigj duke ndritur 14 avionë luftarakë.

Zyrtarët thanë se tre avionë bombardues rusë “Tu-95 Bear”u nisën nga një bazë në Rusinë Lindore dhe fluturuan mbi Detin e Japonisë për të qëndruar më pas në hapësirën ajrore ndërkombëtare.

Një zyrtar amerikan e përshkroi fluturimin e bombarduesve rus si ” një qëllim i qartë për të dërguar një mesazh”.

Japonia ngriti 14 avionë luftarakë në kohë të ndryshme për të kapur bombarduesit rusë dhe aeroplanin e spiunazhit gjatë fluturimit pranë Japonisë, theksuan zyrtarët.

Bombarduesit rusë qëndruan  vetëm 36 milje larg nga Japonia, por megjithatë nuk e kaluan hapësirën ajrore ndërkombëtare./SYRI.net/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending