Connect with us

Lajme

Të pakënaqur me punën për të pagjeturit

Published

on

Familjarët e personave të zhdukur janë të pakënaqur me punën e bërë deri më tani pasi numri i të pagjeturve vazhdon të jetë i madh.

Në takimin e Komisionit Qeveritar për Persona të Pagjetur, kreu i këtij komisioni, Prenk Gjetaj, ka thënë se deri tani janë gjetur vetëm 9 mbetje mortore dhe se shumë lokacione janë mbyllur pa rezultate.

“Ne do të punojmë edhe më tej për të zbardhur fatin e të pagjeturve, por nuk mund të krenohemi me atë që kemi bërë”, ka thënë Gjetaj.

Tutje, ai tha se nuk pajtohet as me pjesëmarrjen e institucioneve në Konferencën e Gjenevës, e cila u mbajt në fundin e qershorit.

“Pavarësisht që ajo ishte për të gjetur zgjidhje për këtë problem, aty nuk kanë qenë ICMP e as EULEX-i, edhe pse roli i tyre në këtë çështje është thelbësor”, ka thënë Gjetaj.

Ndërkaq, kryetari i shoqatës “Zëri i prindërve”, Bajram Qerkini, ka thënë se kanë qenë bashkë me Gjetajn në Kizhevak dhe aty u kanë thënë se nuk kanë gjetur asgjë.

“Serbët, asnjë lokacion, prej Rudnicës e më poshtë, nuk e kanë përfunduar si duhet, por të gjitha i kanë lënë në gjysmë. Duhet të ndërpriten të gjitha bisedimet. Dhe këtë duhet ta bëjnë institucionet e Kosovës dhe ndërkombëtarët që janë këtu”, deklaroi Qerkini.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending