Connect with us

Lajme

A do të ndjekë Michelle Obama gjurmët e Hillary-t?

Një First Lady jotradicionale, ironike, paladine e betejave për shëndetësinë, të të ushqyerit mirë dhe të ushtrimeve fizike, e gjatë dhe e fortë.

Published

on

Afroamerikanja e parë në Shtëpinë e Bardhë. Por, Michelle Obama me kalimin e kohës është bërë shumë më shumë se sa kaq.

Ajo ka pasur një rol shumë të rëndësishëm në rizgjedhjen e Barack Obama në vitin 2012 dhe tani, kandidatja demokrate Hillary Clinton, në momentin më vendimtar të fushatës së saj elektorale, është kthyer nga ajo, tek aftësia e saj për të tërhequr mbështetje, që të mundë Donald Trump.

Ndërhyrja e apasionuar në konventën demokrate të zonjës së parë i ka hapur dyert daljes së saj në fushë drejtpërdrejtë në mbështetje të Hillary-t dhe tregoi gjithashtu evoluimin e Michelle pas këtyre viteve në Shtëpinë e Bardhë.

Në fakt askush nuk kishte dyshuar për talentin e saj, por ndershmëria dhe njëkohësisht finesa e saj e kanë bërë edhe më të famshme, ku shumë e konsiderojnë që tani një nga zonjat e para më të mira në historinë e Amerikës.

Madje për nga popullariteti e kalon bashkëshortin e saj, i cili e kishte cilësuar si “krenarinë e tij” dhe shumë besojnë se ka për t’i hyrë politikës ashtu si bëri Hillary Clinton.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending