Connect with us

Lajme

Të martën merret vesh sa kilometra katrorë i ka Kosova sipas Qeverisë

Të martën do të merret vesh nëse sipërfaqja e Kosovës vazhdon të mbetet 10887 kilometra katrorë.

Published

on

Komisioni për matjen e territorit i formuar nga Qeveria, ka mbërritur në fazën e fundit të punës dhe javën e ardhshme, do të publikojë draft-raportin me të gjeturat, raporton KTV.

Për katër ditë, ekspertët e këtij komisioni do të jenë të hapur në diskutime publike, dhe pavarësisht se puna në terren ka përfunduar, zëdhënësi i komisionit ka ripërsëritur ftesën për ekspertë e pjesëtarë të opozitës.

Sipas Çelës, gjatë punës në terren, janë kryer matje në disa zona kufitare me Malin e Zi dhe Serbinë, dhe nëse është vlerësuar e nevojshme, janë verifikuar të dhëna ekzistuese.

Të dhënat e raportit, do të lehtësojnë edhe procesin e demarkacionit me Serbinë.

Qeveria e Kosovës, me nxjerrjen e raportit final të këtij komisioni, do të procedojë edhe një herë tjetër në Kuvend projektligjin për ratifikimin marrëveshjes për demarkacion me Malin e Zi.

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending