Connect with us

Lajme

Të harruar nga shteti

Published

on

Fadil Shurdhaj, invalid i luftës, pasi humbi njërën këmbë në maj të vitit 1999 ka kritika në institucionet e vendit, pasi që, siç thotë ai, nuk kanë bërë asgjë për integrimin dhe socializimin e veteranëve dhe invalidëve të luftës së UÇK-së.

Shurdhaj, i cili është edhe kryetar i Shoqatës së Invalidëve të UÇK-së, thotë se ka qenë e nevojshme trajtimi dhe socializimi i invalidëve dhe veteranëve, duke marrë parasysh tmerret që kanë përjetuar ata.

“Ka qenë e nevojshme, madje ka qenë e domosdoshme sepse këta invalidë, luftëtarë, këta ushtarë kanë përjetuar gjithçka në luftën e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, shkruan sot gazeta ‘Zeri’.

Kanë mbetur pa dy këmbët, pa njërën këmbë, pa sy, pa duar dhe me ta është dashur të merret çdoherë Ministria e Shëndetësisë dhe çdoherë është dashur të merret Qeveria e Kosovës. Është dashur të trajnohen për jetë, pasi këta persona janë ata që kanë dhënë më së shumti, pas dëshmorëve”, thotë Shurdhaj, sipas të cilit vetëm pas 17 vjetëve kanë filluar edhe pasojat e përjetimeve të skenave të tmerrshme të luftës.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending