Të gjitha skuadrat katalunase fituan ndaj Real Madridit

Periskopi.com Sporti

Dje, Real Madridi humbi ndaj Espanyolit në minutën e fundit në kuadër të xhiros së 26’të të Ligës së Spanjës (La Liga). Ata sivjet humbën edhe nga dy skuadrat tjera katalunase, Girona dhe Barcelona. 

Ata fillimisht humbën në muajin nëntor ndaj Gironas me rezultat 2:1, ndërsa 1 muaj më vonë humbën edhe nga skuadra tjetër katalunase, Barcelona dhe atë midis ‘Santiago Bernabeut’ me rezultat 3:0.

Real Madrid momentalisht pozicionohet në vendin e tretë, ajo ka shtatë pikë më pak se Atletico Madridi i vendit të dytë dhe një pikë më shumë se Valencia e vendit të tretë, të dy ekipet sot zhvillojnë përballjet e tyre, Atletico Madrid do të pret në shtëpi Leganes, ndërsa Valencia i shkon Athletico Bilbaos. /Periskopi

Shpërndaje në: