Connect with us

Lajme

Të dhëna shqetësuese, akulli në Antarktidë po shkrihet

Avioni NASA me një skuadër shkencëtarësh në bord është rikthyer në skajin jugor të tokës për të vëzhguar humbjen e akullit në Antarktidë.

Published

on

Në tetë vitet e fundit, Operacioni “IceBridge” ka zhvilluar misionin për krijimin e një regjistri se si akulli polar po evoluon dhe ndryshon mjedisin.

Tanimë, vetëm dy javë pas Fushatës së tetë në Antarktidë, Nasa ka zbuluar një seri fotosh që zbulojnë shtrirjen e humbjes së akullit në polin e jugut.

Duke qenë se planeti po ngrohet, akullnajat po humbasin 83 gigaton akull në vit, e barazvlefshme me humbjen e peshës së ujit në Malin Everest çdo dy vite.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending