Connect with us

Lajme

Të burgosurit ia shpëtojnë jetën gardianit

Published

on

Një gardian burgu në Teksas të SHBA-ve është shpuar nga vetë të burgosurit. Ai ka humbur ndjenjat duke parë qelitë dhe ka bërtitur se nuk po merrte dot frymë. Kanë qenë një grup të burgosurish që në fillim kanë bërtitur me të madhe, por më pas kanë shpërthyer qelinë për t’i ardhur në ndihmë të burgosurit.

Ngjarja ndodhi në burgun Weatherford District Courts Building në 23 qershor, kurse lajmi u bë i ditur nga sherifi Mark Arnett për NBC News.

Ata janë munduar të sjellin në jetë gardianin, por kur kanë parë se ishte e pamundur kanë nisur të bëjnë zhurmë për të tërhequr vëmendjen e rojeve të tjerë.

Njëri prej tyre i ka marrë radion gardianit duke vënë alarmin. Gardianët e tjerë kanë parë nga kamerat çfarë po ndodhte dhe janë afruar në vendin e ngjarjes.

Gardiani nuk ka dashur të identifikohet, por u ka thënë kolegëve se jetën e ka prej atyre që ruan në qeli.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending