Connect with us

Lajme

Tani në Turqi e ka radhën SPASTRIMI

Published

on

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan e ka përshkruar të përpjekjen për grusht-shtet të së premtës si një ‘dhuratë nga Zoti’, prej të cilës, ai do të nis ‘spastrimin’ e ushtrisë.

Mbrojtësi i linjave islamiste e ka menaxhuar situatën duke bërë një apel dramatik përmes FaceTime, në kohën kur vendi i tij po përballej me një puç, shkruan Daily Mail.

Në thirrjen e tij, Erdogan u kishte bërë lutje mbështetësve të tij që të dalin në Ankara dhe Stamboll dhe të përballen me ushtrinë puçiste.

Pasi është kthyer në Stamboll, Erdogan u është drejtuar mbështetësve të tij, duke  e quajtur përpjeken për puç si një ‘tradhëti ndaj vendit.

“Ata do të paguajnë çmim të rëndë për këtë. Kjo kryengritje ishte një dhuratë nga Zoti sepse do të jetë një arsye për spastrimin e ushtrisë tonë”, ka thënë Erdogan.

Mbi 265 njerëz janë vrarë në përleshjet mes forcave të armatosura dhe policisë në Turqisë. Në mesin e viktimave, ka edhe shumë civilë./Periskopi/

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending