Connect with us

Sporti

Talenti kosovar që po shkëlqen në Gjermani

Ylli i ri i futbollit që po e merr vëmendjen në Gjermani, është sulmuesi Miridon Rexhepi. i lindur dhe i rritur në Munchen. Futbollisti me prejardhje nga Podujeva është vetëm 19-vjeçar dhe tani klubet e njohura gjermane kanë lëshuar skautët për transferimin e tij.

Published

on

Deri më tash ofertat zyrtare që kanë arritur në adresën e futbollistit janë nga klubet si 1860 Munchen edhe Ingolstadt

Miridon Rexhepi rrjedh nga Akademia bavareze dhe aktualisht luan për FC Deisenhofen dhe garon në Landesliga – Bayern me statistika mahnitëse duke u bazuar në konkurrencën e madhe në Gjermani futbollisti deri më tani ka 66 paraqitje dhe ka shënuar 44 gola.

Në sezonin e kaluar ishte top golashënuesi i ligës me 25 gola në total.

Kohë më parë, Kombëtarja Gjermane U21 ka shprehur interesim të ketë shërbimet e tij sipas gazetës prestigjioze sportive ‘Sportbild’. Mirëpo me pranimin e Kosovës në UEFA dhe FIFA si duket futbollisti e ka lënë të hapur çështjen e Përfaqësueses.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending