Connect with us

Lajme

Tahiri: Serbia t’i zbatojë marrëveshjet që i ka nënshkruar

Ministrja për Dialog, Edita Tahiri, ka deklaruar se kushtet për Serbinë sa i përket dialogut me Kosovën janë në kapitullin 35 me të cilën Serbia kushtëzohet t’i zbatojë të gjitha marrëveshjet e pazbatuara.

Published

on

Në mesin e kushteve të BE-së janë edhe zbatimi i marrëveshjes për kodin telefonik, pavarësimin e Kostt, shuarja e strukturave të mbetura paralele e të tjera, shkruan lajmi.net

“Këto nuk janë ultimatume por detyrime zbatuese sepse Serbia i ka nënshkruar marrëveshjet prandaj dhe duhet t’i zbatoj”, ka deklaruar Tahiri për lajmi.net

Ajo ka shtuar se moszbatimi i kushteve nga kapitulli 35 do ta bllokojnë Serbinë në rrugën e BE-së.

“Në vend të fobisë nga ultimatumet, Serbia duhet të zbatojë marrëveshjet, duke mos bërë politika të ikjes nga obligimet zbatuese për të cilat ka vënë nënshkrim”, është shprehur Tahiri.

Ndërkaq, sot Qeveria e Serbisë do të mbaj takim ku do të diskutohet për kushtet që sipas tyre, i ka vënë Kosova për vazhdimin e dialogut. /lajmi.net

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending