Connect with us

Lajme

Tahiri: Në Bruksel, Serbia do të jap llogari për të pagjeturit   

Ministrja për Dialog, Edita Tahiri, ka thënë se Asociacioni i komunave me shumicë serbe nuk do të krijohet pa u zbatuar marrëveshjet e arritura në Bruksel mes Kosovës e Serbisë.

Published

on

“Nuk do të ketë Asociacion të komunave serbe pa u zbatuar 3 marrëveshjet të cilat Serbia i ka bllokuar. Nuk ka nisur asnjë proces për krijimin e Asociacionit dhe as që do të nis pa u zbatuar këto marrëveshje të cilat Serbia duhet patjetër t’i zbatoj pasi obligohet nga kapitulli 35 i BE-së, në të kundërtën do ta bllokoj veten”, ka thënë Tahiri para anëtarëve të Komisionit, raporton KTV.

Ndërkaq, ajo ka konfirmuar se çështja e parë që do të diskutohet në raundin e ardhshëm të bisedimeve në Bruksel është çështja e të pagjeturve.

“Serbia do të obligohet të tregojë vendndodhjen e të pagjeturve shqiptarë”, ka thënë ajo.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending