Connect with us

Lajme

Tahiri i kundërpërgjigjet zyrtarit të BE-së: Trepça s’shkon në Bruksel

Shefi i delegacionit të Parlamentit Evropian për marrëdhënie me Serbinë, Eduard Kukan ka deklaruar sot se e ardhmja e Trepçës është një çështje e rëndësishme që duhet të zgjidhet në kuadër të dialogut ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit.

Published

on

Ndërsa pas kësaj deklarate ka reaguar ministrja për Dialog, njëherësh udhëheqësja dialogut teknik në mes Kosovës dhe Serbisë, Edita Tahiri.

Në një prononcim për Indeksonline, ajo ka theksuar se qëndrimi i Qeverisë së Kosovës është i qartë dhe i prerë. “Nuk bisedojmë për Trepçën në dialogun e Brukselit”, ka thënë Tahiri.

Gjithashtu, sipas saj “Trepça dhe të gjitha pasuritë janë të Kosovën dhe vetëm Kosova vendos për to”. “Deklarata e z.Kukan nuk përkon me realitetin. Pavarësisht se ai vjen nga një shtet që ende nuk e ka njohur Kosovën, do të duhej ta dinte këtë sepse edhe Sllovakia është një shtet i ri”, ka përfunduar Tahiri.

Ndryshe Kukan është shprehur i bindur se “Çështja e Trepçës, duhet të jetë pjesë e bisedimeve të përgjithshme në mes Prishtinës dhe Beogradit”./Indeksonline/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending