Connect with us

Lajme

Tahiri: Kanabisi nuk luftohet duke iu shmangur të vërtetës

Published

on

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, me anë të një postimi në Facebook, theksoi se kanabisi ishte një fenomen i kudondodhur deri në vitin 2013.
“E ndaj plotësisht opinionin e Kryetarit të Kuvendit që kanabisi nuk luftohet duke iu shmangur të vërtetës, gjë që Partia Demokratike po e bën fatkeqësisht çdo ditë! Kush bën sot sikur çuditet, i shmanget qëllimisht të vërtetës se kanabisi ishte një fenomen i kudondodhur, por i fshehur nga sytë e publikut deri në vitin 2013, nga një qeveri e polici që mjaftohej me komunikata sekrete për rrënjët anembanë Shqipërisë dhe garantonte fitimet marramendëse të Republikës së Lazaratit!
Ndërsa kush çuditet pafajësisht sot nga ky fenomen, është viktimë e asaj politike të vjetër që i shmangej përballjes me fenomenin, duke e mbajtur jashtë vëmendjes së opinionit e të mediave!
Ilir Meta ka shumë të drejtë kur thotë se duhen dëgjuar edhe ndërkombëtarët. Kanë folur shumë qartë për vite me radhë, ndaj sot është inkurajim i madh çdo gërmë e raporteve të Departamentit të Shtetit dhe Gurdia di Finanza-s, të cilat e kanë cilësuar luftën tonë të tanishme shumë shkoqur: “rezultate mbresëlënëse, falë angazhimit të lidershipit politik”.
Natyrisht që kjo është një luftë që është larg së qëni e fituar, por siç do të tregojnë faktet e shifrat që kemi bërë publike e do bëjmë në vazhdim së bashku me partnerët tanë ndërkombëtarë, është një luftë me rezultate që deri përpara tre vitesh as që mund të parafytyroheshin”, shkroi Tahiri.

/ Top Channel/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending