Connect with us

Lajme

Tahiri: Dialogu sjell njohjen e Kosovës nga Serbia

Ministrja për Dialog, Edita Tahiri, gjatë raportimit të saj para Komisionit Parlamentar për Punë të Jashtme, ka folur për rrjedhën e dialogut në Bruksel.

Published

on

Tahiri e ka cilësuar historik dialogun mes Kosovës dhe Serbisë dhe beson se në fund të tij, Serbia do ta njohë pavarësinë e Kosovës, raporton KTV.

Sipas saj, rëndësia e këtij dialogu është ruajta e tërësisë territoriale të Kosovës dhe me këtë dialog është eliminuar pretendimi i Serbisë që nga përfundimi i luftës në Kosovë me anën marrëveshjeve të arritura në Bruksel.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending