Connect with us

Lajme

Tahiri: BE-ja ka shtuar presionin ndaj Serbisë

Published

on

Ministrja për Dialogun, Edita Tahiri ka treguar se Serbisë i është shtuar presioni për t’i zbatuar marrëveshjet e arritura me Kosovën në Bruksel.

Në një intervistë për “Epoka e Re”, ajo ka thënë se implementimin e këtyre marrëveshjeve, gjatë Samitit të Liderëve të Ballkanit Perëndimor në Paris, në veçanti e ka kërkuar Gjermania.

Tahiri ka thënë se Serbia ka krijuar bllokadë politike për kodin telefonik, funksionimin e pavarur të KOSTT-it dhe zhbllokimin e urës së Ibrit.

Ajo ka thënë se Kosova e ka bërë të qartë se nuk do të ndërmarrë asnjë veprim për zbatimin e marrëveshjes për asociacioni e komunave me shumicë serbe në Kosovë para se Serbia të heqë bllokadën në këto çështje.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending