Shaqiri sërish me gol të çmendur (Video)

Xherdan Shaqiri nuk ka të ndalur. Ai ka shënuar edhe një supergol në ndeshjen ndaj Hull Cityt.

Periskopi.com Sporti

Këtë, ylli nga Kosova e shënoi nga gjuajtja e lirë.

Aktualisht Stoke City po avancon me rezultat 0:2.

https://www.youtube.com/watch?v=Rtd9Dh4oI64

/Periskopi.com

Shaqiri shënon supergol ndaj Hull Cityt (Video)

Xherdan Shaqiri ka shënuar një gol tejet të bukur në sfidën ndaj Hull Cityt.

Periskopi.com Sporti

Stoke City është duke avancuar si mysafir 0:1 në sfidën e cila po zhvillohet në kuadër të Premier Ligës.

https://www.youtube.com/watch?v=5M9tce9uy5M

/Periskopi.com

Roma pas Shaqirit ?

Xherdan Shaqiri mund të ndërrojë skuadër në afatin kalimtar të janarit. Raportohet se për Shaqirin kanë shfaqur interesim disa skuadra italiane , ku njëra prej tyre është skuadra nga kryeqyteti italian,Roma.

Periskopi.com Sporti

Vëllai i Xherdan Shaqirit, Erdini nuk e ka përjashtuar mundësinë e transferimit të futbollistit shqiptar në Romë.

“Roma? Kurrë mos thuaj kurrë”, ka thënë Erdin Shaqiri për Corriere dello Sport, duke shtuar se, “më vjen keq që nuk mund të flas më tepër. E vetmja gjë e sigurt tani është se Xherdani është i fikusuar te Stoke City. Janari është ende larg, ka kohë ende për të shikuar mundësitë”.

Xherdan Shaqiri në të kaluarën ishte pjesë e kampionatit italian në klubin  Inter ku më pas u transferua në Stoke City.

Shaqiri rikthehet nga dëmtimi

Periskopi.com Sporti

Mesfushori nga Kosova, Xherdan Shaqiri është rikthyer nga dëmtimi.

Reprezentuesi i Zvicrës, i cili aktivizohet te Stoke City në Angli, është i gatshëm për sfidën e fundjavës ndaj Ëest Brom në kuadër të Premier Ligës.

24-vjeçari ka stërvitur gjatë tërë javës dhe është i gatshëm për këtë sfidë. /Periskopi.com

Shaqiri i gatshëm për ndeshjen e sotme

Periskopi.com Sporti

Anësori i Stoke City, Xherdan Shaqiri është rikthyer nga dëmtimi dhe është i gatshëm për ndeshjen e sotme që skuadra e tij e zhvillon ndaj Hull Cityt në kuadër të Kupës EFL.

Lajmi është konfirmuar nga asistenti i Stoke, Mark Bowen, i cili thotë se trajneri do të vendosë nëse futbollisti me origjinë nga Kosova do të aktivizohet në këtë lojë.

“Xherdan ka punuar në stërvitje të premten, dita e tij e parë pas kthimit, por ka stërvitur me ne në dy ndeshjet e fundit dhe menaxheri do të marrë një vendim”, tha Boëen.

“Ai është në skuadër për ndeshjen ndaj Hull, por menaxheri do të vendosë nëse ai do të aktivizohet. Por, është e sigurtë se ai është pjesë e skuadrës”. /Periskopi.com

Xhaka me shokë mbeten te Zvicra

Periskopi.com Sporti

Zvicra ka publikuar listën e të ftuarve për ndeshjet kualifikuese për Kampionatin Botëror ‘Russia 2018’.

Brenda kësaj liste gjendjen edhe tre futbollistë kosovar.

Bëhet fjalë për Granit Xhakën, Valon Behramin dhe Shani Tarashajn.

Në anën tjetër, Xherdan Shaqiri po vuan nga një dëmtim dhe nuk është përfshirë në skuadër për shkak të atij dëmtimi.

Është spekuluar shumë kohëve të fundit se lojtarët kosovar që luajnë për këtë Kombëtare do të mund të vinin për të luajtur për Përfaqësuesen e Kosovës, mirëpo një gjë e tillë nuk do të ndodhë.

zvicra lista /Periskopi.com