Partia Fjala shpërndan pelena për politikanët kosovarë

Periskopi.com Uncategorized

Një subjekt politik në Kosovë që nuk është pjesë e Kuvendit e as e Qeverisë, lejimin e ardhjes së Vuçiqit në veri po e sheh si frikë të liderëve e politikanëve kosovarë.

Prandaj, për këta të fundit Partia Fjala, shpërndau pelena.

 

Vehbi Berisha: Faleminderit për votën, Drenasi reflektoi këtë herë

Kandidati për kryetar të komunës së Drenasit, Vehbi Berisha i partisë Fjala, ka falënderuar qytetarët e kësaj komune që kanë votuar atë.

Periskopi.com Lajme

Berisha ka theksuar se është fat i mirë se procesi zgjedhor ka përfunduar si është më së miri dhe pa probleme, shkruan Indeksonline.

Ky është postimi i plotë:

Të nderuar qytetarë të Drenasit, të nderuar miq dhe përkrahës, shumë faleminderit për të gjithë ju të cilët zgjodhët të votoni për mua, sepse kjo votë e juaja për mua ka vlerë tek unë dhe njëkohësisht e çmoj shumë. Është fat i mirë se ky proces zgjedhor përfundoi si është më së miri dhe pa probleme të legjitimitetit të këtyre zgjedhjeve dhe përfundimisht mendoj së kësaj radhe Drenasi reflektoj edhe me votë karshi zhvillimeve politike në Drenas. Një falënderim i veçanet shkon për të gjithë Komisionerët tanë që sot e bënë ma të mirën duke garantuar një proces të mirëfilltë zgjedhor në Drenas.

Urime për të gjithë, suksese

Gëzim Kelmendi nuk mori ftesë nga Hashim Thaçi, por do donte të shkonte

Kryetari i partisë Fjala, Gëzim Kelmendi thotë se nuk ka marr pjesë në takimin e ftuar nga Hashim Thaçi për reformë zgjedhore.

Periskopi.com Lajme

Edhe pse Kelmendi nuk ka marr ë një ftesë të tillë, dhe vlerëson që meqë nuk i ka shkuar ftesa, ajo duhet të jetë për grupet parlamentare, raporton Periskopi.

“Nuk më ka ardh një ftesë e tillë ende, mos ka menduar ai përfaqësuesit e grupeve parlamentare . Nëse e ka drejtuar te subjektet politike do të duhej të më ftonte. Do të merrja pjesë, është e mirëseardhur, kjo çështje ka filluar qysh moti, iniciativë e mirëpritur e presidentit”, thotë Kelmendi për Periskopi.com