Ky e meriton të jetë lojtari i vitit

Trajneri i Sevillas, Jorge Sampaoli beson se Lionel Messi e meriton çmimin e futbollistit më të mirë në botë.

Periskopi.com Sporti

Messi është shpallur pesë herë futbollisti më i mirë në botë, ndërsa Cristiano Ronaldo tre herë.

“Duhet t’i krijojnë dy Topa të Artë, një për Messin dhe një për të tjerët”, deklaroi Sampaoli.

“Ai veçohet nga të gjithë të tjerët”, shtoi. /Periskopi.com

Zyrtare: Këta janë 23 kandidatët për çmimin ‘lojtari i vitit’

Shtëpia më e madhe e futbollit botëror, FIFA ka zbuluar 23 futbollistët që janë në garë për çmimin lojtari i vitit.

Periskopi.com Sporti

Lista e futbollistëve është duke u ngushtuar gjithnjë e më shumë, ndërsa tani kanë mbetur 23 futbollistë.

Favoriti kryesor për ta fituar këtë çmim mbetet sulmuesi argjentinas i Barcelonës Lionel Messi.

23 te nominuarit /Periskopi.com