“Dardanët” fillojnë festën para ndeshjes (Foto)

Grupi i tifozëve “Dardanët” kanë filluar festën para ndeshjes së Kosovës kundër Turqisë.

Periskopi.com Sporti

Tifozët kanë filluar festën para hotelit në Antalya ku po qëndron përfaqësuesja e Kosovës. /Periskopi.com

mutat

Mediat turke me vëmendje të veçantë për Përfaqësuesen e Kosovës

Në stërvitjet e sotme të Përfaqësueses së Kosovës është parë një interesim i madh nga të gjithë.

Periskopi.com Sporti

I veqantë ishte edhe interesimi i mediave turke, të cilat ishin sot të pranishme në numër të madh, përcjell Sportali.Net

”Edhe sot ka vazhduar interesimi i madhe i mediave turke, ku morën në intervitsa shumë futbollistë, ndërkaq kryetari i FFK-së Fadil Vokrri ishte edhe në transmetim të drejt për drejt në disa TV”, njofton FFK.

Stërvitja e fundit e Kosovës do të zhvillohet nesër me fillim nga ora 17:00.

FIFA vendos për trajnerin që do të ndaj drejtësinë në ndeshjen, Turqi-Kosovë

Përfaqësuesja e Kosovës do të luajë kundër Turqisë ditën e shtunë në Antalya, në kuadër të kualifikimeve për ‘Rusia 2018’.

Periskopi.com Sporti

UEFA ka përcaktuar që ky takim të drejtohet nga gjyqtari hungarez, Tamas Bognar, i cili për asistent do të ketë dyshen, Balazs Buzas dhe Zsolt Varga, transmeton KP.

Bognar së fundmi ka gjykuar ndeshjen në mes të Lihtenshtajnit dhe Shqipërisë e luajtur më 6 tetor në Vaduz, e cila u mbyll me fitoren e kuqezinjve.

Takimi i përfaqësueses sonë do të zhvillohet nga ora 18:00, ditën e shtunë. /Periskopi.com

 

Lajm i mirë për Përfaqësuesën e Kosovës

Mbrojtësi turk, Omer Toprak është lënduar para sfidës me Kosovën.

Periskopi.com Sporti

Qendërmbrojtësi turk, i cili luan për Bayer Leverkusenin, është larguar nga lista e lojtarëve të ftuar nga Fatih Terim për ndeshjen Turqia-Kosova.

27-vjeçari është larguar nga kampi i reprezentacionit, sipas mediave turke.

Toprak është një nga shtyllat kryesore të ekipit turk dhe trajnerit Terim.

Turqia dhe Kosova do të takohen më 12 nëntor me fillim nga ora 18:45. /Periskopi.com

toprat-780x439

Ja sa është vlera e futbollistëve të Përfaqësuesës së Kosovës

Përfaqësuesja e Kosovës më 12 nëntor zhvillon ndeshjen e radhës kualifikuese për Kampionatin Botëror ‘Rusia 2018’.

Periskopi.com Sporti

Do të jetë Kombëtarja e Turqisë që do të mirëpres kësaj here Përfaqësuesen e Kosovës.

Për ndeshjen me Turqinë, në listën që ka zbuluar sot Bunjaki, janë tre emra të rinj, që vijnë në repartin e mbrojtjes, si Benjamin Kololli, Mergim Vojvoda dhe Fidan Aliti, tri prurjet e reja të Kosovës.

Me të tre këta, dhe 19 lojtarët tjerë të ftuar, vlera e Përfaqësueses së Kosovës sipas ‘Transfermarkt’ është 21 milionë e 500 mijë euro, përcjell lajmi.net.

Lojtari më me vlerë është Arbër Zeneli që vlerësohet 3.5 milionë, i ndjekur nga Rashica 2.75 dhe Valon Berisha me 2.5 milionë euro.

Lista e lojtarëve të ftuar për ndeshjen e 12 nëntorit ndaj Turqisë

Portierë:

Samir Ujkani – 500 mijë euro

Adis Nurkovic – 200 mijë euro

Bledar Hajdini-

Mbrojtës:

Mërgim Vojvoda -100 mijë euro

Benjamin Kololli -600 mijë

Fanol Perdedaj -700 mijë

Leart Paqarada -700 mijë

Alban Pnishi -500 mijë

Amir Rrahmani – 1 milion e 750 mijë

Avni Pepa -150 mijë

Fidan Aliti -250 mijë

Mesfushorë:

Herolind Shala -1 milion e 250 mijë

Alban Meha -1 milion e 800 mijë

Eroll Zejnullahu -900 mijë

Enis Alushi -550 mijë

Valon Berisha -2 milionë e 500 mijë

Milot Rashica -2 milionë e 750 mijë

Arbër Zeneli -3 milionë e 500 mijë

Bernard Berisha- 1 milion e 500 mijë

Sulmues:

Albert Bunjaku -300 mijë

Vedat Muriqi- 1 milion