Formacioni i javës në Premier Ligë me shumë befasi (Foto)

Kanë përfunduar ndeshjet e javës së 12-të në Premier Ligën angleze.

Periskopi.com Sporti

Tabloidi ‘Goal’ ka përzgjedhur formacionin më të mirë të javës.

Në këtë përzgjedhje, si rrallëherë dominojnë futbollistë kryesisht të klubeve të vogla.

Është vetëm sulmuesi i Chelseat, Diego Costa, i cili është përfshirë nga një skuadër e cila lufton për titull. /Periskopi.com

formacioni-premier-lige

Formacioni i javës në Premier Ligë

Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e javës së gjashtë në Premier Ligë. Tabloidi 'Goal' ka përzgjedhur formacionin më të mirë të kësaj jave.

Periskopi.com Sporti

Në këtë formacion dominojnë katër futbollistë të Arsenalit, ndërsa tre janë të Liverpoolit.

formacioni2 /Periskopi.com

Formacioni i javës në Premier Ligë

Periskopi.com Sporti

Tabloidi ‘Goal’ ka zgjedhur formacionin e javës së pestë në Premier Ligë.

Shumica e të përzgjedhurve në këtë formacion janë të skuadrave më të vogla, për që arritën rezultate dhe paraqitje të mira në javën që lamë pas.

 

formacioni i premier liges