Connect with us

Lajme

Synon të hyjë në politikë njeriu që vrau 300 persona me urdhër të Pablo Escobarit

Published

on

Një nga vrasësit më me famë në radhët e Pablo Eskobari,t ka vendosur t’i bashkohet politikës.

John Jairo Velasquez – “Popeye”, ishte shefi i vrasjeve të udhëhequr nga famëmadhi i kartelit të drogës “Medelin”, Pablo Escobari. Ai tha tani se do t’i bashkohet Qeverisë në luftën kundër korrupsionit dhe të drejtave të të burgosurve.

Ai pretendon se mund të marrë post qeveritar, pasi ka kryer vitet e tij të burgut – 23 nga jeta e tij.

Kërkesa e tij vjen në kuadër të një negociate me Qeverinë kolumbiane, ku pretendohet se dhe njerëzit e akuzuar apo dënuar të lejohen të zënë poste publike.

Nga publiku këto negociata janë quajtur si drejtësi tranzicionale.

John Jairo Velasquez, u arrestua pas vrasjes së Luis Carlos Galan, kandidat presidencial kolumbian, në vitin 1989.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending