Connect with us

Lajme

Suspendohet tetë oficerë korrektues

Sot janë suspenduar tetë oficerë korrektues me vendim të Shërbimit Korrektues të Kosovës.

Published

on

“Ministria e Drejtësisë, përkatësisht Shërbimi Korrektues i Kosovës, ka pranuar Aktakuzën e ngritur nga Prokuroria Themelore në Prishtinë – Departamenti për Krime të Rënda, ku është informuar se ndaj tetë oficerëve korrektues të Qendrës së Paraburgimit në Gjilan dhe Qendrës së Paraburgimit në Lipjan, është ngritur aktakuzë për veprën penale ‘Keqpërdorim i pozitës apo autoritetit zyrtarë’”, thuhet në njoftimin e Ministrisë së Drejtësisë, transmeton Koha.net.

Më poshtë janë inicialet e oficerëve korrektues që janë suspenduar:

 

  1. G.S
  2. XH.D
  3. K.RR
  4. M.M
  5. A.L
  6. D.B
  7. M.M
  8. A.S

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending