Connect with us

Lajme

Surroi e përsërit: Shteti përgjegjës për vdekjen e Astrit Deharit

Drejtësi për Astritin do të thotë drejtësi për një shtet, i cili nuk prodhon viktima, raporton KTV.

Published

on

Këtë e beson shkrimtari dhe publicisti Veton Surroi, i cili në një intervistë për “Rubikon” të KTV-së, tha se përgjegjësia e plotë bie mbi shtetin.

Veprimi i parë i Ministrisë së Drejtësisë në këtë rast, sipas Surroit, do të duhej të ishte suspendimi i drejtorit të burgut dhe gardianëve në mënyrë që të vazhdoheshin hetimet. Këtë ai e ndërlidhi me kohën kur gjatë protestave të Vetëvendosjes u vranë dy aktivistë dhe ministri i atëhershëm i Punëve të Brendshme, Fatmir Rexhepi dha dorëheqje, siç theksoi Surroi, nga aspekti moral.

E, për kodin telefonik, Surroi vlerësoi se është gjeografik dhe brenda marrëveshjes, janë dy çështje me rrezik për Kosovën. Ndër të tjera, Surroi foli edhe për dialogun me Serbinë. Ai konsideron se pala serbe është në po të njëjtën pozitë, siç ka qenë në fillim të dialogut.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending