Superskandal: Skënderbeu i ka kurdisur 54 ndeshje

Periskopi.com Sporti

UEFA ka publikuar sot detajet për listën e dënimeve disiplinore për muajt janar 2016-qershor 2016, mes të cilave dhe për rastin e mjaft diskutuar të Skënderbeut.

Sektori për ekipin juglindor përfshin një përmbledhje të gjithë situatës nga fillimi i çështjes deri në vendimin e CAS, një pjesë e njohur për publikun.

Por ajo që nuk pritej niste në faqen 164 të raportit. UEFA ka publikuar të gjitha ndeshjet për të cilat Skënderbeu ishte nën dyshim dhe u dënua nga organet më të larta të drejtësisë.

Fjala është për 54 ndeshje, 5 në kualifikueset e Ligës së Kampionëve, dy në Ligën e Evropës, 41 ndeshje në Superligë dhe 6 ndeshje miqësore, të ndara në dy grupe: 10 shumë të sigurta dhe të tjerat shumë të dyshimta.

Ja ndeshjet :

Të sigurta

UCL 2015/2016 (21/07/2015) Crusaders FC vs. KF Skënderbeu

UCL 2015/2016 (25/08/2015) NK Dinamo Zagreb vs. KF Skënderbeu

UEL 2015/2016 (22/10/2015) Sporting Club de Portugal vs. KF Skënderbeu

UEL 2015/2016 (10/12/2015) KF Skënderbeu vs. FC Lokomotiv Moskva

12/12/2010: Skënderbeu vs. Shkumbini

06/02/2011: KS Kastrioti vs. Skënderbeu

15/04/2011: KS Dinamo Tirana vs. Skënderbeu

31/01/2015: Skënderbeu vs. KF Laçi

16/10/2015: Skënderbeu vs. KS Teuta

22/11/2015: Skënderbeu vs. Terbuni Puke

Të dyshimta

23/07/2013: UEFA Champions League Qualification: Skënderbeu vs. Neftçi PKF

30/07/2013: UEFA Champions League Qualification: FC Shakther Karagandy v. Skënderbeu

06/08/2013: UEFA Champions League Qualification: Skënderbeu vs. FC Shakther Karagandy

13/11/2010: Skënderbeu vs. Dinamo Tirana

08/12/2010: Teuta vs. Skënderbeu

03/02/2011: KF Tirana vs. Skënderbeu

25/02/2011: KS Dinamo Tirana vs. Skënderbeu

07/03/2011: Skënderbeu vs. Bylis Ballsh

20/04/2011: Skënderbeu vs. KF Laçi

26/10/2011: Skënderbeu vs. KS Kastrioti

05/12/2011: Skënderbeu vs. Bylis Ballsh

04/02/2012: KF Laçi vs. Skënderbeu

08/02/2012: Skënderbeu vs. KS Pogradeci

07/03/2012: Skënderbeu vs. KS Vllaznia

21/03/2012: Skënderbeu vs. KF Laçi

26/03/2012: Dajti Kamza vs. Skënderbeu

25/04/2012: Skënderbeu vs. KS Vllaznia

24/08/2012: KS Vllaznia vs. Skënderbeu

24/09/2012: Skënderbeu vs. KF Laçi

08/12/2012: KS Shkumbini vs. Skënderbeu

15/12/2012: Skënderbeu vs. KS Kukesi

19/12/2012: KS Kastrioti vs. Skënderbeu

04/02/2013: Skënderbeu vs. KS Kastrioti

17/02/2013: Apolonia Fier vs. Skënderbeu

20/02/2013: KS Shkumbini vs. Skënderbeu

01/03/2013: KF Laçi vs. Skënderbeu

06/03/2013: KS Kukesi vs. Skënderbeu

12/03/2014: Skënderbeu vs. KS Kastrioti

30/04/2014: Skënderbeu vs. KS Kukesi

11/09/2014: FK Partizani vs. Skënderbeu

29/10/2014: Skënderbeu vs. KF Elbasani

21/12/2014: KS Vllaznia vs. Skënderbeu

25/01/2015: KF Elbasani vs. Skënderbeu

18/02/2015: Skënderbeu vs. KS Flamurtari

21/09/2015: Skënderbeu vs. KF Tirana

17/02/2016: Skënderbeu vs. Vllaznia

20/04/2016: Skënderbeu vs. KF Laçi

24/01/2013: Skënderbeu vs. Silkeborg IF

31/01/2013: Skënderbeu vs. SV Mattersburg

04/07/2013: FC Energie Cottbus vs. Skënderbeu

25/06/2014: FC Shakhtar Donetsk vs. Skënderbeu

11/01/2015: Skënderbeu vs. KV Oostende

06/07/2015: FC Dynamo Kyiv vs. Skënderbeu

Shpërndaje në: