Superliga e Turqisë e ‘sunduar’ nga kosovarët, Hadërgjonaj luajti plot 90 minuta për Kasimpasën

Periskopi.com Sporti

Reprezentuesi i Kombëtares së Kosovës, Florent Hadërgjonaj është paraqitur 90 minuta në fitoren e Kasimpasës, përcjell Periskopi.

Pas 3 humbjeve radhazi, Kasimpasa ka gjetur fitoren e parë, duke triumfuar në shtëpinë e vetë ndaj Sivassporit 2-0.

Kjo ishte paraqitja e 17’të radhazi për Hadërgjonajn me ekipin turk.

Vlenë të theksohet se numri i kosovarëve që po iu bashkohen ekipeve turke është në rritje. Arb Manaj, Jetmir Topalli dhe së fundi Elbasan Reshani janë vetëm disa nga emrat e futbollistëve tanë në Turqi. /Periskopi

 

Shpërndaje në: