Super Majlinda Kelmendi, merr fitoren e radhës – mposht rusën e frikshme

Periskopi.com Sporti

Majlinda Kelmendi pas xhudistes gjermane, Annika Wufel mposhti edhe xhudisten ruse, Alenyz Kuznetsova, duke arritur që në kategorinë 52 kilogram t’i marrë dy fitore të njëpasnjëshme shkruan Periskopi. 

Të dy duelet e fituara, Majlinda i ka arritur përmes IPPONit.

Në këtë garë, Kosova po përfaqësohet edhe nga Akil Gjakova dhe Laura Fazliu.

Ky tournament po mbahet në Tel Aviv të Izraelit dhe Kosova po synon të marrë medale në Grand Slam. /Periskopi

Shpërndaje në: