Connect with us

Lajme

Sulmuesit e Brukselit kishin planifikuar sulm të ri në Francë

Published

on

Planifikuesit e shpërthimeve të 22 marsit në Bruksel, ku u vranë 32 njerëz, kishin planifikuar fillimisht ta godasin Francën për herë të dytë, por goditën Brukselin më të afërt pasi hetuesit arrestuan një të dyshuar kryesor, thanë sot prokurorët belgë.

Hetimet për sulmet e 13 nëntorit zbuluan se shumë nga sulmuesit jetonin në Belgjikë, duke përfshirë të dyshuarin kryesorë Mohamed Abrini, i cili i ka ikur policisë për katër muaj pas sulmeve, raporton Reuters.

Abrini u arrestua të premten dhe ka pranuar se ka marrë pjesë në shpërthimet e Aeroportit të Brukselit. Ai është akuzuar për vrasje terroriste.

“Elemente të shumta në hetim kanë treguar se grupi terrorist fillimisht kishte për qëllim për të sulmuar sërish Francën”, ka thënë prokurori federal i Belgjikës në një deklaratë.

Sulmuesit kanë vendosur të godasin Brukselin, si objektivë më të afërt, kur hetuesit belgë arrestuan kreune tyre, Abdeslam, një ditë para sulmeve në Bruksel, si të dyshuar për përfshirje në sulmet në Paris.

 

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending