Connect with us

Lajme

Sulmuesi me kamion në Stokholm ka pranuar se ka kryer akt terrori

Published

on

I akuzuari Rakhmat Akilov, 39 vjeçar, ka pranuar se ka kryer akt të terrorizmit, ka thënë avokati i tij.

Ky shtetas i Uzbekistanit sot në një gjykatë në Stokholm të Suedisë, ballafaqohet me akuzën për vrasjen e katër vetëve javën e kaluar, duke e drejtuar një kamion të rrëmbyer drejt turmës së njerëzve.

Zëvendësprokurori suedez, Hans Ihraman, tha se Akilov është i akuzuar se ka kryer “akt terrorist”.

Policia ende nuk e ka treguar emrin e personit të dytë, i cili është arrestuar më 9 prill lidhur me këtë rast.

Prej 7 prillit, autoritetet suedeze i kanë kryer më se 600 intervista dhe kanë ndërmarrë një numër të bastisjeve në territorin e Stokholmit, në kuadër të hetimeve lidhur me sulmin me kamion.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending