Connect with us

Sporti

Sulmuan gjyqtarin, por dënimi për Llapin është qesharak

Komisioni Disiplinor i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) e ka dënuar Llapin me një ndeshje pa shikues.

Published

on

Ky dënim për llapjanët vjen pas incidentit që ndodhi para disa ditësh në Merdarë në ndeshjen Llapi – Feronikeli, e cila ishte ndërprerë për shkak se dikush nga publiku e kishte sulmuar gjyqtarin, i cili edhe kishte pësuar lëndim serioz në këmbë, raporton “Zëri.info”.

Ajo ndeshje ishte regjistruar me rezultat zyrtar 3:0, ndonëse me rezultat të njëjtë veç ishte duke avancuar Feronikeli në momentin e ndërprerjes së lojës. Andaj, dënimi vetëm me një ndeshje pa shikues, duke e pasur parasysh peshën e incidentit, konsiderohet minimal për Llapin.

Ndërkohë, FC Prishtina është dënuar me 800 euro për shkak se tifozët e saj, në ndeshjen kundër Trepçës ’89, e kishin fyer në kor gjyqtarin dhe kishin hedh flakadanë e gjësende tjera në fushë.

Me 800 euro është dënuar edhe Liria për shkak se tifozët e saj kishin hedh gjësende të forta në drejtim të bankinës së Gjilanit. Kurse, zyrtari i Lirisë, Mithat Mahmuti, është dënuar me 6 muaj moskryerje të funksionit.

Ndërsa futbollistët e Gjilanit, Egzon Shabani e Isa Eminhaziri janë dënuar me tri, përkatësisht katër lojë, shkaku i sjelljeve të pahijshme ndaj gjyqtarëve.

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending