Connect with us

Lajme

Sulmojnë fshatin, ushtria vret 57 terroristë

Published

on

Forcat e sigurisë në Niger kanë vrarë 57 anëtarë të grupit terrorist “Boko Haram”, të cilët sulmuan një fshat në rajonin juglindor Diffa gjatë natës, ka njoftuar ministria e mbrojtjes këtë të hënë.

Pesëmbëdhjetë ushtarë dhe dy civilë u plagosën gjatë sulmit nga njerëz të armatosur rëndë në fshatin Gueskerou, që është rreth 30 km në verilindje të qytetit Diffa, thuhet në njoftim.

Në mesin e armiqve ishin 57 terroristë të vrarë dhe disa armë të sekuestruara, vijon komunikata

Grupi terrorist Boko Haram ka vrarë 15.000 njerëz dhe zhvendosur më shumë se dy milion gjatë kryengritjes shtatë-vjeçare që synon krijimin e një shteti islamik në Nigeri, raporton “Reuters”, përcjell Syri.net.

Vitet e fundit, sulmet e Boko Haram kanë shënjestruar edhe fqinjët e Nigerit, Kamerunin dhe Çadin.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending