Connect with us

Lajme

Sulmohet fizikisht një ndër sulmuesit e Selës në burgun e Shkupit

Published

on

Kire Gjorgjievski, një nga sulmuesit e deputetit të Zijadin Sela përgjatë “të enjtes së përgjakshme” më 27 prill të këtij në viti në Parlament, është sulmuar në pjesën e paraburgit të burgut të Shkupit. Siç mëson Makfax, incidenti ka ndodhur gjatë një vizite në burg. Një nga të burgosurit, shqiptar, identiteti i të cilit nuk u zbulua nga burgu kompetent në Shuto Orizarë, kalimthi ka goditur Gjorgjievskin në kokë, i cili më pas ka kërkuar ndihmë mjekësore.

Incidentin e kanë konfirmuar edhe nga Drejtoria për sanksione pranë Ministrisë së Drejtësisë dhe Burgut në “Shkup”. Drejtor i burgut, Aleksandar Gjeorgjievski për “Makfax”, thotë se, i paraburgosuri i sulmuar ishte ekzaminuar nga mjeku, çka më pas është dërguar për kontrolle të tjera në klinikat e Shkupit.

Rasti është raportuar në polici, në burg është angazhuar prokurori në detyrë dhe është kryer hetim.

Kire Gjeorgjievski, së bashku me tre persona janë identifikuar nga kamerat e Kuvendit duke hequ zvarrë kryetarin e LR-PDSH-së, Ziadin Sela më 27 prill 2017.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending