Connect with us

Lajme

“Sulmit të ri amerikan do t’i përgjigjemi me forcë”

Published

on

 

“Sulmi amerikan në bazën ajrore siriane kaloi të ashtuquajturën vijë të kuqe, çdo sulmi tjetër do t’i përgjigjemi me forcë dhe me të njëjtën fuqi”.

Kështu ka deklaruar një qendër e komandës e përbërë nga Rusia, Irani dhe frocat e armatosura që mbështesin presidentin, Bashar al-Assad, transmeton lajmi.net.

“Ajo që Shtetet e Bashkuara bënë në Siri kaluan vijën e kuqe. Nga tani e tutje ne do t’i përgjigjemi me forcë çdo sulmuesi ose sulmeve të mëtejshme. Shtetet Bashkuara e dinë kapacitetin tonë për reagim të shpejtë dhe të fortë”, ka thënë deklarata e ‘Command Center’.

Siç shkruan ‘Independent’, presidenti amerikan, Donald Trump ka thënë se sulmi mbi bazën ajrore jo shumë larg qytetit sirian Homs janë kryer me 60 raketa.

Kjo qendër ka deklaruar se prania amerikane në veri të vendit është një ‘ozurpim i paligjshëm’.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending