Connect with us

Lajme

Sulm vetëvrasës në një xhami shiite në Pakistan

Published

on

Një sulmues vetëvrasës ka shpërthyer eksplozivët e tij jashtë një xhamie shiite në Pakistan, duke lënë të plagosur katër zyrtarë policorë.

Sulmi i sotëm ka ndodhur në Shikarpur në Provincën Sindh, ku në sumin në një xhami shiite vitin e kaluar, u vranë 60 persona.

Zyrtari policor, Bahardin Kerio ka thënë se sulmi ka ndodhur gjatë lutjeve të myslimanëve për festën e Kurban Bajramit.

Ai ka thënë se një sulmues i dytë, që dyshohet të ishte sulmues vetëvrasës, është plagosur.

Askush deri më tani nuk ka marrë përgjegjësinë për këtë sulm por sulme të ngjashme në të kaluarën kanë kryer grupe ekstremiste, siç është Lashkar-e-Jhangvi.

Grupi ekstremistë sunitë i konsideron shiitët si heretikë dhe shpesh i ka sulmuar gjatë viteve të fundit.

Pakistani është me shumicë myslimanë sunitë por shiiitët përbëjnë një të pestën e popullsisë.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending