Connect with us

Lajme

Sulm në Armeni: Viktima, të plagosur dhe pengje

Published

on

Forcat e sigurisë së Armenisë thonë se një grup i njerëzve të armatosur ka sulmuar një stacion të policisë në kryeqytet, duke vrarë një oficer, duke plagosur dy dhe duke marrë peng disa të tjerë.

Sulmi i së dielës ishte kryer nga anëtarë të një grupi opozitar të cilët kanë kërkuar lirimin e liderit të tyre të burgosur, Jirair Sefilian, i cili u arrestua muajin e kaluar me akuzën e planifikimit për të përmbysur qeverinë.

Policia ka rrethuar zonën përreth stacionit në rrethin e Jerevan Erebuni.

Shërbimi i Sigurisë Kombëtare tha se negociatat janë duke u zhvilluar me sulmuesit për lirimin e pengjeve.

Një zyrtar i lartë i policisë, duke folur në kushte anonimiteti për shkak se ai nuk ishte i autorizuar të nxjerrë të dhënat, ka thënë se sulmuesit numërojnë rreth 20 dhe mbanin të paktën tetë oficerë peng.

 

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending