Connect with us

Lajme

Stuhia apokaliptike godet Filipinet, deri tani 16 persona të vdekur

Published

on

Tajfuni Goni ka prekur zonën e Filipineve dhe ashtu sikurse ishte parashikuar ka sjellë erëra dhe shira të dendur.

Të paktën 16 persona kanë humbur jetën si pasojë e stuhisë dhe përmbytjeve të shkaktuara prej saj.

Dhjetë persona, përfshirë një pesë vjeçar, u raportua se kishin vdekur në provincën Albay. Disa u mbytën, një tjetër u mor përpara nga një masiv balte, ndërsa njëri u vra nga një pemë që binte.

Autoritetet vendase kanë nisur menjëherë evakuuimin e qytetarëve edhe pse shprehen se në këtë situatë pandemie është shumë e vështirë.

Mark Timbal nga agjencia e katastrofave në Filipine ka thënë se 19 milionë njerëz mund të jenë prekur nga pasojat e tajfunit Goni.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending