Connect with us

Lajme

Stojanoviq i pakënaqur: S’është bërë asnjë hap për formimin e AKS-së

Zëvendëskryeministri i Kosovës Branimir Stojanoviq ka deklaruar se në kuptimin teknik nuk është bërë asgjë lidhur me formimin e Asociacionit të Komunave serbe (AKS ) dhe ka porositur se procesi duhet të lëvizë nga vendi, pa marrë para sysh se sa, sipas tij, AKS është përdorur për luftën ndërmjet partive politike shqiptare, transmeton Koha.net.

Published

on

“Nuk kemi bërë asnjë lëvizje drejt formimit të AKS-së. Duhet marrë vendime, jo fjalë, kemi folur shumë. Po brengosem që po krijohet atmosfera parazgjedhore”, citon tanjug të ketë thënë Stojanoviq.

AKS do të jetë mekanizëm që serbë të jetojnë e mbijetojnë në Kosovë, ka thënë Stojanoviq duke shtuar se serbët në Kosovë, sidomos ata në jug të Ibrit.

Ai ka konstatuar se “Trepça është se pika që e ka mbushur kupën” dhe se është krijuar atmosferë në të cilën është shumë vështirë lufta për të drejtat dhe interesat elementare të popullit serb në këtë hapësirë.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending