Connect with us

Lajme

Stojanoviq: Jabllanoviq s’e ka përkrahjen e Listës Serbe

Zëvendëskryeministri i Kosovës nga Lisa Serbe Branimir Stojanoviq ka thënë se Aleksandar Jabllanoviq nuk e ka përkrahjen e përfaqësuesve serbë, transmeton Koha.net.

Published

on

“Jablanoviq nuk është dhe nuk do të jetë kryetar i Listës Serbe. Kjo dëshmon se ai ka pranuar të bëhet instrument në duart e politikanëve kosovarë dhe punon kundër interesave serbe”, ka thënë për rts Branimir Stojanoviq.

Pozita e kryetarit të Listës Serbe është më shumë formale dhe pos udhëheqjes e delegimit në këshillat zgjedhorë, nuk ka ndonjë rëndësi të madhe.

“Por ka rëndësi simbolike. Janë rreth 300 mijë euro që brenda vitit paguhet aktiviteti i deputetëve dhe është e qartë se kjo është pre interesante për disa. Ajo që shkruhet në ndonjë regjistër nuk do të thotë se ka përkrahjen e popullit serb e këtë përkrahje Jabllanoviq nuk e ka”, thotë Stojanoviq.

Sipas fjalëve të Stojanoviqit, serbët në të kaluarën kanë treguar si të sillen ndaj njerëzve që tradhtojnë interesat serbe dhe ata do t’i dënojnë sjelljet e tilla.

Deputetë e Listës Serbe takohen sot në Prishtinë për të diskutuar e për të vendosur nëse Aleksandar Jablanoviq i shkarkuar do të bëhet sërish kryetar i Listës Serbe.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending