Connect with us

Lajme

Stojanoviq i quan kërcënime veprimet e komunës së Prishtinës

Published

on

Të enjten Inspektorët e Komunës së Prishtinës ndalën punën në kishën ortodokse në Kampusin e Universitetit, njofton Klan Kosova. Ky veprim i Komunës në krye me Shpend Ahmetin, u bë temë edhe në mbledhjen e Qeverisë, kur Stojanoviq reagoi nga ulësja e tij qeveritare.

“Pas 3-4 ditësh aksion të pastrimit, jo ndonjë aksioni tjetër, dje Inspekcioni i Prishtinës, erdhi dhe kundërligjshëm ka bërë kërcënime se do t’ua ndalojë qasjen aty klerikëve me arsyetimin se po bëheshin punë ndërtimore që absolutisht nuk është e saktë”, ka thënë Stojanoviq.

Zëvendësi i Isa Mustafës, nga lista Serbe thotë se toka ku është kisha, e cila konsiderohet si ndërtim ilegal, është e Kishës Ortodokse Serbe, dhe aty nuk ka dyshime.

Ai kërkoi reagim ndaj Komunës së Prishtinës, nga Ministria e Pushtetit Lokal, dhe ajo e Planifikimit Hapësinor. I vetmi që mori fjalën pas këtij deklarimi të Stojanoviqit ishte shefi i tij, Isa Mustafa, i cili bëri thirrje për përmbajtje.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending