Connect with us

Lajme

Steinmeier paralajmëron rrezikun e shkatërrimit të Bashkimit Europian

Ministri gjerman i Punëve të Jashtme Frank-Ëalter Steinmeier ka tërhequr vërejtjen se Bashkimit Europain mund t’i vijë fundi.

Published

on

 

“Nëse nuk dimë më t’i çmojmë vlerat e Bashkimi Europian, atëherë, ai do të shkatërrohet”, ka thënë sot për gazetën “Zuddeutsche Zeitung” Stienmeier, transmeton Koha.net.

Sipas fjalëve të tij, viti i shkuar ka dëshmuar fuqishëm se siguritë që me decenie janë menduar absolutisht të garantuara, përnjëherë janë vënë në pikëpyetje.

“Paqe e përjetshme në kontinentin tonë, Europa pa alternativë, kjo thjesht nuk vlen më”, ka thënë Steinmeier

“Kriza financiare, vala e refugjatëve në Europë dhe shoku nga referendumi në Britani të Madhe, e kanë futur Bashkimin Europian në turbulenca të fuqishme”,ka tërhequr vërejtjen ai dhe ka theksuar se popullistët djathtistë po përpiqen ta shfrytëzojnë rastin dhe dështimin e BE-së ta bëjnë për vete.

MPJ gjermane ka paralajmëruar se do të fillojnë një turne të veten në Gjermani dhe në Europë për të biseduar me qytetarët për BE-në dhe të ardhmen e tij.

“Dëshirojmë të dëgjojmë kritikat dhe të shohim se çfarë në BE iu pëlqen dhe çfarë nuk iu pëlqen”, ka thënë Steinmeier.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending