Connect with us

Lajme

Stadiumi i ri i Beshiktash-it do të hapet më 10 prill

Published

on

Stadiumi i ri në Stamboll dhe shtëpia e gjigantit të futbollit Beshiktash, Vodafone Arena do të hapet më 10 prill të këtij viti.

Presidenti i Beshiktashit, Fikret Orman dhe kreu i Bordit Ekzekutiv të Vodafone Turqi Gokhan Ogut këtë mëngjes në Stamboll mbajtën konferencë të përbashkët për shtyp, ku thanë se në ceremoninë solemne të hapjes së stadiumit të ri të do të marrin pjesë zyrtarë të lartë politikë dhe sportive të Turqisë.

“Erdhi koha të kthehemi në shtëpi. Ceremonia solemne e hapjes së Vodafone Arena do të organizohet më 10 prill, kurse një ditë më vonë do të luajmë ndeshjen e parë kundër rivalit Bursaspor”, tha kreu i Beshiktash-it Fikret Orman.

Stadiumi i ri Vodafone Arena është ndërtuar në vendin e stadiumit të vjetër të Beshiktashit – Inonu. Ndërtimi i njërit nga stadionet më të mira evropiane filloi në qershor të vitit 2013, kur Beshiktashi ndeshjet e saj i luante në stadiumet tjera në Stamboll dhe Ankara.

Stadiumi i ri në Stamboll do të ketë kapacitet prej më shumë se 43.000 spektatorë dhe është një kompleks multi-funksional sportiv.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending