Connect with us

Lajme

Sqarohet Ganimete Musliu: Tregon pse e përdori shprehjen “pulë e keqe” për Vjosa Osmanin

Published

on

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu gjatë ditës së djeshme ka përdorur një shprehje popullore për ta përshkruar kryeparlamentaren Vjosa Osmani.

Konkretisht në një emision televiziv, Musliu e ka quajtur “pulë të keqe”, kryeparlamentaren Vjosa Osmani.

Ajo ka deklaruar se Osmani po e luan kartën e viktimizimit.

“Megjithatë me një fjalë po e përmbledhi, ti je rritë në fshat unë në fshat, ato pulat e kqija që e kanë hangër drithin në shtëpi të vet, e vonë e kanë ba në kojshi s’kanë as të ardhme. E ardhmja e saj politike nuk është në ditët më të mira të saj”, ka thënë Musliu në Frontal mbrëmë.

E pas kësaj kësaj dhe kritikave që pasuan Musliu është sqaruar duke thënë se nuk e ka ofenduar Osmanin, porse ka përdorur një fjalë të popullore.

“Perdorimin e nje fjale popullore mund ta quajnë ofendim vetëm ata që nuk kanë njohuri për thesarin tonë popullor.
Fjalët e urta janë udhërrëfyes.
Janë extrakt i nxjerrë nga përvoja e jetësW, ka shkruar ajo.

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending