Connect with us

Sporti

Spreji i famshëm nënvizues nga sot në përdorim për të gjithë gjyqtarët, Genc Nuza tregon impaktin që do ketë

Published

on

Gjyqtarët kosovarë në futboll do të përdorin sprejin sinjalizues gjatë ndeshjeve.

Nga dita e sotme, të gjithë gjytarët do të përdorin sprejin gjatë ndeshjeve, që është përdorur nga gjyqtarët ndërkombëtar.

Gjyqtari Genc Nuza, për Insportin bëri të ditur se të gjithë gjyqtarët nga sot do të kenë mundësi të përdorin sprejin në ndeshjet e futbollit, transmeton Periskopi.

“Po, prej sot zyrtarisht të gjithë arbitrat do të kemi mundësi të përdorim sprejin. Një vendim dhe përkrahje shumë e madhe nga FFK për ta avancuar lojën në vendin tonë”, ka thënë Nuza.

Sipas Nuzës, efekti do të jetë i dukshëm pasi që do të ndihmojë gjyqtarët në kryerjen e punës së tyre.

“Spreji është një ndihmesë shumë e madhe për ne arbitrat, sidomos për menaxhimin e goditjeve të lira dhe besoj shumë që do të kemi lehtësim, po ashtu jam i bindur se efikasiteti do të jetë më i madh nga ndërprerjet”, pohoi Nuza për Insportin.

Spreji për herë të parë në ndeshje ndërkombëtare, ishte përdorur në vitin 2014 në Kampionatin Botëror të Brazilit. /Periskopi.com/

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending