Connect with us

Sporti

Sportisti nga Kosova ngritë flamurin kombëtar dhe atë të Kosovës para 100 mijë tifozëve (Foto)

Liridon Krasniqi ka vazhduar me suksese të mëdha në futbollin e Malajzisë.

Published

on

Së fundmi, reprezentuesi i harruar nga Kosova, Liridon Krasniqi ka fituar Kupën e Malajzisë, ku me skuadrën e tij Kedah është përballur në finale me Selangor dhe e kanë mposhtur në penallti 6-5, pasi koha e rregullt kishte përfunduar në barazim 1-1.

Por djaloshi nga Vitia e Kosovës asnjëherë nuk e harron vendlindjen e tij dhe flamurin kombëtar.

Ndeshja finale është zhvilluar në prani të 100 mijë tifozëve dhe Liridoni ka festuar me krenari të madhe me flamurin kombëtar dhe atë të shtetit të tij Kosovës.

krasniqikrasniqi1krasniqi2

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending