Connect with us

Sporti

A e dini sa fitojnë Ronaldo dhe Messi nga rrjetet sociale? (Foto)

Rrjetet sociale Facebook, Twitter dhe Instagram u kanë dhënë mundësi sportistëve të mëdhenj të jenë sa më afër fansave të tyre.

Published

on

Mbret i rrjeteve sociale është padyshim Crisitiano Ronaldo që ka 217 milionë ndjekës.

Por shuma që fiton nga reklamimet e ndryshme në faqet e tij është jashtëzakonisht e madhe.

Ylli portugez ka fituar deri më tani hiq më pak se 175 milioën dollarë, përcjell Telegrafi.

Mes ti dhe yjeve të tjera ka një diferencë të jashtëzakonshme. Curry me 22 milionë ndjekës merr 23 milionë dollar.

Messi është i treti me 130 milionë ndjekës dhe 19.3 milionë dollar përfitime.

Në listë ka tenist, pilot të Formula 1 dhe atletë.

Më poshtë është lista e sportistëve që përfitojnë më shumë nga rrjetet sociale.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending